Eko-Soft Maciej Korpik 
NIP: 618-199-29-06 

e-mail: [email protected]

Nr konta: 45 1940 1076 3073 2494 0000 0000

ul. J. Słowackiego 38A/15,
60-825 Poznań 
tel. 61 307 18 95

 

 

 

© 2019 Eko-Soft. Wszelkie prawa zastrzeżone

8

 

 

7

 

6

 

 

5

 

4

 

3

 

2

 

1

 

Zaufali nam

Eko-Soft 

Opłaty środowiskowe

Eko-Soft

Ewidencja odpadów

Programy

Masz pytania?  Zadzwoń!
         + 48 (61) 307 18 95

Masz pytania dotyczące programu? 

 

Zostaw swój numer!

 

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i odpowie na pytania

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

W związku z Państwa licznymi wątpliwościami dotyczącymi tego, kiedy należy wystawiać KPOK, przypominamy, że ustawa nakłada taki obowiązek na:
- odbierającego odpady komunalne bezpośrednio od właścicieli nieruchomości, na podstawie art. 71a ust. 1. ustawy o odpadach (KPOK w trybie odbioru)

- odbierającego odpady komunalne, który przekazuje je ze swoich miejsc zbierania odpadów (w tym stacji przeładunkowej) do innego posiadacza odpadów, na podstawie art. 71a ust. 2. ustawy o odpadach (KPOK w trybie przekazania).


Obowiązek stosowania KPOK ustaje więc w momencie, gdy odpad komunalny zmieni posiadacza. Odbiór odpadów z nieruchomości i transport do własnego miejsca zbierania nie pozwala jeszcze na dalsze przekazanie za pomocą KPO. Taką możliwość ma dopiero kolejny posiadacz odpadu, któremu zostanie on przekazany.

Dlatego uważamy, że informacja na stronie BDO: "Podmioty takie jak instalacje komunalne, PSZOK, czy też stacje przeładunkowe mogą przyjęte odpady komunalne przekazywać kolejnemu podmiotowi za pomocą KPO" (https://bdo.mos.gov.pl/news/ewidencja-odpadow-komunalnych-nowe-funkcjonalnosci-w-systemie-bdo/)

wprowadza w błąd w przypadku MPD należących do prowadzącego odbiór odpadu. 

 

 

KPOK czy KPO? Komentarz do informacji na stronie BDO
29 grudnia 2021

Strona główna /

Aktualności

Powrót