Powrót

Zmiany w programie

Masz pytania?  Zadzwoń!
+ 48 (61) 307 18 95

09 lipca 2024
Nadchodzące zmiany w programie Eko-Soft

Mimo letniej aury na zewnątrz, w naszym biurze trwają intensywne prace nad nowymi aktualizacjami. Te najbliższe skupią się przede wszystkim na kartach przekazania odpadów.  Mamy świadomość, że wśród naszych użytkowników są również osoby oraz firmy które czekają na aktualizacje dotyczące innych modułów. Te również zostaną opublikowane w niedługim czasie. Prosimy Państwa o cierpliwość.

 

Poniżej przedstawiamy nadchodzące zmiany w programie. Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące wprowadzanych zmian lub potrzebują Państwo dodatkowej funkcji w zakresie kart przekazania odpadów zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością wysłuchamy Państwa spostrzeżeń oraz dodatkowych wymagań. Bardzo nam zależy, aby program był jak najbardziej funkcjonalny oraz prosty w obsłudze. 

 

W kolejnych etapach bardzo chętnie wysłuchamy uwag dotyczących pozostałych modułów. Zostanie opublikowany podobny artykuł z planowanymi zmianami i będziemy gotowi na rozmowy z Państwem. 

 

1. Ilość KPO w każdym statusie

W każdej zakładce znajduje się informacja dotycząca ilości KPO w danym statusie. Dzięki takiemu rozwiązaniu widać m.in. karty, które karty oczekują na korektę czy przyjęcie.

 

2. Wizualna informacja o stanie KPO w danym miesiącu

 

Po rozwinięciu listy „Okres”, każdy miesiąc ma graficzne oznaczenie w postaci koloru. Każdy kolor oznacza inny stan zakończenia pracy z KPO.

• Kolor zielony oznacza zakończoną pracę z kartami przekazania odpadu. W miesiącach z tym oznaczeniem KPO znajdują się wyłącznie w statusie Potwierdzony transport lub Wycofane. KPO w tych statusach nie wymagają już zmiany statusu. Wszystkie KPO z tych miesięcy mogą zostać umieszczone na kartach ewidencji.

• Kolor niebieski znajduje się przy miesiącach, które obejmują również karty w statusie Zrealizowane przejęcie. Transportujący odpady powinien potwierdzić zrealizowanie transportu. Wszystkie KPO z tych miesięcy mogą zostać umieszczone na kartach ewidencji.

• Kolor żółty oznacza miesiące, w których nie jest skończona praca z kartami przekazania odpadów. KPO mogą znajdować się we wszystkich statusach. Nie wszystkie karty z tych miesięcy mogą być umieszczone na kartach ewidencji.

 

3. Nowy okres do pracy bieżącej – pokazuje KPO z ostatnich 30 dni oraz karty zaplanowane na 30 dni do przodu. Okres bieżący dobrze sprawdzi się do codziennej pracy z KPO.

 

4. Pobieranie KPO z BDO – nowy widok. Okno z pobieraniem KPO w 3 trybach zamieniono w wyszukiwanie pełne, realizowane dla konkretnego miesiąca. Dodatkowo w menu jest opcja na pobranie wszystkich miesięcy, w których mogą zajść zmiany.

 

Nowością jest również pobieranie danych w tle – jeśli pobieranie danych odbywa się z zastosowaniem takiego okna można kontynuować pracę w programie. Może być uruchomionych wiele zadań pobierania, nawet z różnych firm.

 

 

5. Możliwość edycji KPO z zakładki Wszystkie statusy – wcześniej była dostępna jedynie opcja podglądu.

 

6. Praca na wielu oddziałach jednocześnie

 

Aktualizacja oraz zmiany statusów KPO są teraz możliwe dla wielu oddziałów jednocześnie.

 

7. Nowy widok KPO – zrezygnowano z dotychczasowych widoków KPO – jednego, gdzie są możliwe operacje ze zmianą statusu i drugiego gdzie możliwy jest tylko podgląd.

 

Nowy widok karty przekazania odpadów to:

- większa czytelność i układ okna,

- wszystkie pola są postaci edytowalnej – można skopiować numer KPO, BDO, NIP.

- zniknęła opcja na wybór przejmującego (Kontrahent lub Własna firma). W sytuacji, gdy przejmującym jest nasza firma należy wprowadzić dane w polu z wyszukiwaniem

- wprowadzono informacje, których nie było w starej wersji:

numer MPD,

 

 

status KPO

 

nazwa odpadu, zamiast samego kodu

 

możliwość aktualizacji jednego KPO – nie trzeba pobierać całego miesiąca, gdy chcemy sprawdzić zmiany dotyczącej wybranej KPO

 

 

8. Dla KPO z oznaczeniem "Wytworzone w ramach usług" wprowadzono możliwość wyszukiwania gmin na podstawie jej nazwy

 

 

 

Pobierz DEMO

Kup teraz

Pobierz DEMO

Kup teraz

Programy

Eko-Soft

Ewidencja odpadów

Eko-Soft 

Opłaty środowiskowe

Zaufali nam

8

 

 

7

 

6

 

 

5

 

4

 

3

 

2

 

1

 

 

 

 

© 2019 Eko-Soft. Wszelkie prawa zastrzeżone

ul. J. Słowackiego 38A/15,
60-825 Poznań 
tel. 61 307 18 95

Eko-Soft Maciej Korpik 
NIP: 618-199-29-06 

e-mail: [email protected]

Nr konta: 45 1940 1076 3073 2494 0000 0000