Powrót

22 lutego 2023
Sprawozdanie o wytworzonych odpadach i o gospodarowaniu odpadami

Szanowni Państwo,
Przypominamy, że termin złożenia sprawozdań o wytworzonych odpadach i o gospodarowaniu odpadami za rok 2022 mija 15 marca 2023 r. 


W programie Eko-Soft istnieje możliwość przygotowania ww. sprawozdania z zakresu Działu I, XI, XII. W przypadku obowiązku uzupełniania pozostałych działów, należy je uzupełnić w systemie BDO. Sprawozdanie jest przygotowywane na podstawie wpisów znajdujących się na kartach ewidencji w programie Eko-Soft. 
 

Zachęcamy do skorzystania z poniższej instrukcji w celu przygotowania sprawozdania. Przypominamy, że sprawozdanie przygotowane w programie Eko-Soft i wysłane do systemu BDO będzie miało status Robocze. Tylko użytkownik główny posiada uprawnienia do złożenia sprawozdania i może to zrobić bezpośrednio przez system BDO.

 

Jak utworzyć sprawozdanie o wytworzonych odpadach i o gospodarowaniu odpadami w programie Eko-Soft

 

  1. Przed utworzeniem nowego sprawozdania warto zweryfikować czy sprawozdanie za wybrany okres sprawozdawczy istnieje już w systemie BDO (Pobierz z BDO). Pobieranie danych z istniejących sprawozdań jest ograniczone do pobierania listy oddziałów w dziale I, XI, XII. Dane o odpadach nie są pobierane. 

2.W nowym oknie wybrać opcję Wykonaj. Poprawne pobranie sprawozdania zostanie zakończone komunikatem „Zadanie zostało zakończone”. W tabeli pojawi się wpis nowego sprawozdania - proszę wejść w tryb edycji sprawozdania. 

3. W przypadku tworzenia nowego sprawozdania należy wybrać przycisk Dodaj. W nowym oknie w zakładce Nagłówek należy wybrać województwo. Uzupełnić dane kontaktowe (e-mail oraz telefon) i wybrać przycisk Zapisz w BDO. Numer, status oraz BDO ID uzupełnią się automatycznie. Proszę przejść do zakładki Dział I.

 

4.W zakładce Dział I, należy rozwinąć menu przycisku Dodaj i wybrać właściwe opcje

Opcja pierwsza doda wszystkie MPD z województwa z którego jest przygotowywane sprawozdanie, opcja druga doda wszystkie MPD, które zawierają wytworzenia w ramach usług z terenu województwa z którego jest przygotowywane sprawozdanie. 
 

  • Po poprawnym dodaniu oddziałów, pojawią się one na liście. Dla każdego z oddziałów, proszę ustawić datę rozpoczęcia działalności w zakresie gospodarki odpadami oraz zakres działalności. Wprowadzone zmiany należy zapisać. 


    Po uzupełnieniu tych danych, należy wysłać wszystkie wpisy do systemu BDO, wybierając przycisk Wyślij do BDO.
     

5.W zakładce Dział XI należy rozwinąć meny przycisku Dodaj i wybrać każdą z dostępnych tam opcji. W sprawozdaniu zostaną utworzone wpisy  wytworzeń zgodnie z opisami

Poprawnie dodane wpisy wytworzeń zostaną umieszczone w tabeli. Po dodaniu wszystkich opcji należy wybrać przycisk Wyślij do BDO. Status każdego wpisu zostanie zmieniony z (DW- do wysłania -> BDO)

6. W zakładce Dział XII należy rozwinąć menu przycisku Dodaj oraz wybrać wszystkie opcje.

Po wybraniu tych opcji wpisy dotyczące zebranych odpadów zostaną umieszczone w tabeli. Wpisy należy wysłać, wybierając przycisk Wyślij do BDO. Status zostanie zmieniony z (DW- do wysyłki -> BDO). 


Informacje wysłane do systemu można zweryfikować wybierając zakładkę Nagłówek i opcję Wydruk.
Każdy poprawnie wysłany wpis otrzyma unikalny identyfikator widoczny w tabeli. 

+ 48 530 810 682

Chcesz sprawdzić czy program Eko-Soft sprawdzi się w Twojej firmie? 

 

Pobierz i przetestuj bezpłatnie!

 

 

  Pobierz DEMO

+ 48 (61) 307 18 95

Pobierz DEMO

Kup teraz

Pobierz DEMO

Kup teraz

Programy

Eko-Soft

Ewidencja odpadów

Eko-Soft 

Opłaty środowiskowe

Zaufali nam

8

 

 

7

 

6

 

 

5

 

4

 

3

 

2

 

1

 

 

 

 

© 2019 Eko-Soft. Wszelkie prawa zastrzeżone

ul. J. Słowackiego 38A/15,
60-825 Poznań 
tel. 61 307 18 95

Eko-Soft Maciej Korpik 
NIP: 618-199-29-06 

e-mail: [email protected]

Nr konta: 45 1940 1076 3073 2494 0000 0000