Powrót

11 marca 2024
Przygotowanie sprawozdania o wytworzonych odpadach i o gospodarowaniu odpadami w programie Eko-Soft – Dział I, XI, XII 

Szanowni Państwo,

 

Przypominamy, że termin składania sprawozdania o wytworzonych odpadach i o gospodarowaniu odpadami za rok 2023 mija 15 marca 2024 r. 

 

Program Eko-Soft daje możliwość przygotowania sprawozdania z zakresu działu I, XI, XII, czyli informacji o wytworzonych i zebranych odpadach. W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa krótką instrukcję. W przypadku dodatkowych pytań lub problemów przy generowaniu sprawozdania zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

 

1. Weryfikacja wpisów – sprawdzenie czy wszystkie wpisy które znajdują się w BDO są pobrane do programu. W tym celu należy zaznaczyć wszystkie karty ewidencji i wybrać przycisk Weryfikacja -> Wykonaj. O tym jak postępować w przypadku niezgodności pisaliśmy w naszym wcześniejszym artykule: Weryfikacja KEO/KEOK

 

2. Kontrola ewidencji – sprawdzenie czy wszystkie KPO znajdują się na kartach ewidencji. W tym celu należy sprawdzić czy wszystkie KPO mają status OK. W przypadku KPO ze statusem „Brak” należy umieścić je na kartach ewidencji. W przypadku KPO ze statusem „Do korekty” należy je zweryfikować – najprawdopodobniej są umieszczone na kartach ewidencji więcej niż jeden raz.

 

3. Przygotowanie sprawozdania – jeśli ewidencja odpadów za rok 2023 jest prawidłowo zakończona można przejść do generowania sprawozdania. W tym celu należy przejść do zakładki Sprawozdania      .

 

W zakładce Odpady-BDO wybrać przycisk Dodaj.

 

4. W pierwszej zakładce Nagłówek należy z rozwijanego menu wybrać województwo oraz uzupełnić adres e-mail oraz numer telefonu. Po wybraniu przycisku Zapisz w BDO zostanie uzupełniony numer sprawozdania oraz identyfikator BDO

 

5. W zakładce Dział I należy rozwinąć menu przycisku Dodaj i wybrać odpowiednie Opcje.

Opcja pierwsza doda wszystkie MPD z województwa z którego jest przygotowywane sprawozdanie, opcja druga doda wszystkie MPD, które zawierają wytworzenia w ramach usług z terenu województwa z którego jest przygotowywane sprawozdanie.


W programie pojawi się komunikat o liczbie dodanych MPD. Każdy z dodanych MPD należy otworzyć w celu edycji. W nowym oknie należy wybrać datę rozpoczęcia działalności w zakresie gospodarki odpadami, sposób gospodarowania odpadami oraz wybrać numer PKD. 
 

 

 

Po uzupełnieniu tych danych należy zaznaczyć checboxy przy wszystkich MPD i wybrać przycisk Wyślij do BDO. Status każdego MPD zostanie zmieniony z (DW- do wysłania -> BDO). 

 

 

6. W zakładce Dział XI również należy rozwinąć menu przycisku Dodaj i wybrać odpowiednie Opcje 

Poprawnie dodane wpisy wytworzeń zostaną umieszczone w tabeli. Po dodaniu wszystkich opcji należy wybrać przycisk Wyślij do BDO. Status każdego wpisu zostanie zmieniony z (DW- do wysłania -> BDO). 

 

 

7. W zakładce Dział XII należy rozwinąć menu przycisku Dodaj oraz wybrać wszystkie opcje 

 

Po wybraniu tych opcji wpisy dotyczące zebranych odpadów zostaną umieszczone w tabeli. Wpisy należy wysłać, wybierając przycisk Wyślij do BDO. Status zostanie zmieniony z (DW- do wysyłki -> BDO). 


8. Informacje wysłane do systemu można zweryfikować wybierając zakładkę Nagłówek i opcję Wydruk. Każdy poprawnie wysłany wpis otrzyma unikalny identyfikator widoczny w tabeli. 

 

 

 

 

 

 

 

 

+ 48 530 810 682

Chcesz sprawdzić czy program Eko-Soft sprawdzi się w Twojej firmie? 

 

Pobierz i przetestuj bezpłatnie!

 

 

  Pobierz DEMO

+ 48 (61) 307 18 95

Pobierz DEMO

Kup teraz

Pobierz DEMO

Kup teraz

Programy

Eko-Soft

Ewidencja odpadów

Eko-Soft 

Opłaty środowiskowe

Zaufali nam

8

 

 

7

 

6

 

 

5

 

4

 

3

 

2

 

1

 

 

 

 

© 2019 Eko-Soft. Wszelkie prawa zastrzeżone

ul. J. Słowackiego 38A/15,
60-825 Poznań 
tel. 61 307 18 95

Eko-Soft Maciej Korpik 
NIP: 618-199-29-06 

e-mail: [email protected]

Nr konta: 45 1940 1076 3073 2494 0000 0000